Refleksoloji

Refleksoloji Nedir?

Refleksoloji en yalın şekli ile ” Ayaklar bedenin aynasıdır ” ifadesi ile açıklanabilir ve ayak tabanında vücudumuzun tüm organlarına , bölgelerine karşılık gelen refleks noktalarına uygulanan özel masaj hareketleri ile yapılır.
Bu öğretiye göre herbir ayak tabanında yer alan pek çok sayıdaki sinir uçlarına yapılan basınç ve ovma hareketleri ile vücutta bu sinirlerin ilgili olduğu sistem,bölge ve organlarda bir denge ve iyileşme sağlanır.
Refleksoloji zihinsel,ruhsal ve fiziksel anlamda bir rahatlama sağladığı gibi doğu felsefesine göre vücuttaki enerji akışını düzenleyen bir terapidir.
Günümüzde refleksoloji bazırahatsızlıkların giderilmesinde batı tıbbı ile birlikte , destek amaçlı olarak da uygulanmaktadır.
Refleksoloji ile sadece ayaklara masaj yaptırarak , tüm vücuda masaj yaptırmışcasına bir rahatlama ve dinlenme hissedilir.

Refleksolojinin Faydaları

  1. Bağışıklık sistemini güçlendirir
  2. Uyku düzeni sağlar
  3. Stres ve yorgunluk şikayetlerinin azalmasını sağlar
  4. Regl ve menapoz sorunlarında etkilidir
  5. Hazımsızlık , kabızlık problemlerini azaltır
  6. Romatizma ve eklem ağrılarını hafifletir
Sedef Ayak Sağlığı ve Bakım Merkezinde yarım saatlik ayak masajı herhangi bir hastalık yada rahatsızlığı tedavi amaçlı değil, sadece stres ve yorgunluktan arınmak, dinlenmek, rahatlamak için keyif amaçlı uygulanmaktadır.
Leave a reply